Tildelinger
Se hvem der har fået tildelt legater og projektmidler.
Statens Kunstfond uddeler arbejdslegater til kunstnere og puljemidler til projekter inden for arkitektur, billedkunst, kunsthåndværk og design, film, litteratur, musik og scenekunst. I listen kan du se, hvem der har fået tildelt støtte.
John Sund
Duometric Events
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Annemarie Jensen
Mary May Love
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Jazzformidling.dk
JazzNord Ensemble
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Christina Dahl
Christina Dahl Trio
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Emil Thomsen
Marybell Katastrophy
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Troels Tarp
No and the Maybes
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Niels Ryde
Niels Ryde New Quartet
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Kim Menzer
Kim Menzer Jazz & Blues Band
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Torben Bjørnskov
Torben Bjørnskov Love Child Quartet
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Maria Faust
Maria Faust Group
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Thomas Soubak
Babulja
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Stine Michel
Stine Michels Voksenorkester
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Musicall management / Panamericana Recordings
Von Daler & Low Pressure
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Palle Windfeldt
Orango Django
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Simon Beck
Viva Vertigo
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Johan Bylling Lang
Babylove & the van Dangos
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Bodebrixen I/S
Bodebrixen
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Flexicurity Punk
Harpcore
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Mai Seidelin
Mai Seidelin Group
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg
Kim Hjorth Jeppesen
Kim and the Cinders
Transportstøtte til orkestre/ensembler - feb 2010
Tildelt af Statens Kunstråd, Statens Kunstråds Musikudvalg