Tildelinger
Se hvem der har fået tildelt legater og projektmidler.
Statens Kunstfond uddeler arbejdslegater til kunstnere og puljemidler til projekter inden for arkitektur, billedkunst, kunsthåndværk og design, film, litteratur, musik og scenekunst. I listen kan du se, hvem der har fået tildelt støtte.
Katrine Grarup Elbo
toechter
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Lis Wessberg
Yellow Map, WSRTH, Sound & Songs, Wessberg//Engsager, Wessberg/Rasmussen duo
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Kristine Heebøll
Trio Mio, Bølgenband, Heebøll & Vinther
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Lydenskab
Lydenskab
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Kenneth Dahl Knudsen
Kenneth Dahl Knudsens Ensembler
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Liselotte Anker Larsen (Lotte Anker)
Lotte Anker ensembler: Sub River,Sub Habitat,Lotte Anker Trio
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
NEKO3
NEKO3
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Josefine Lennartsdotter Cronholm
Josefine Cronholm Solist og Ensembler
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Lukas Rande
Mames Babegenush
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Jesper Niclas Knudsen
Le funk mystique, The organ grinder trio, Bremer/Ewert/Knudsen og Kresten Osgood/Niclas Knudsen Duo
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Rune Lohse Sørensen
Horse Orchestra
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Marilyn Mazurs ensembler
Marilyn Mazurs Ensembler
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Kristine Michel
Stine Michels 4 ensembler: Sommerfugledalen, EventyrOrkestret, Den lille prins, Rødhalsen
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Kasper Bai Music
Maluba Orchestra
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Jomi v/Signe Jørgensen
Jomi
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
BSDNB (Blood Sweat Drumn bass) v/Jens Christian Jensen
Blood Sweat Drum + Bass
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Irene Becker
Dørge Becker Carlsen/Mygind, Den Kosmiske Trio, From Chennai to Copenhagen
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Phønix Folkemusik I/S
Phønix
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Justine Hald Boesen
Justine Boesen
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik
Helena Heinesen Rebensdorff
Brimheim
Orkestre, bands, kor og ensembler - 2024
Tildelt af Statens Kunstfond, Projektstøtteudvalget for Musik